Staż w biurze rachunkowym

praktyka-w-biurze-rachunkowymStaże, praktyki oraz różnego rodzaju programy rozwojowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród absolwentów szkół wyższych. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, bowiem to właśnie staż z Urzędu Pracy może okazać się niezwykle pomocny w nabyciu doświadczenia zawodowego i nowych kwalifikacji. Jeśli nie wiesz, jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać się na staż, możesz odwiedzić właściwy Urząd Pracy.

Zazwyczaj takie wymogi są takie same, bez względu na to czy będziemy starać się o praktyki w salonie kosmetycznym, fryzjerskim, sklepie lub ubiegać się o przyjęcie na staż w biurze rachunkowym.

Staż w biurze rachunkowym to doskonała możliwość zdobycia doświadczenia przede wszystkim przez absolwentów studiów kierunkowych: ekonomii, finansów czy rachunkowości. Zazwyczaj to właśnie takie kierunku umożliwiają pracę w księgowości czy założenie własnego biura rachunkowego. Biura rachunkowe organizujące staże dla młodych osób jednocześnie dają możliwość pracy, chociaż trzeba wiedzieć, że pracodawcy nie mają obowiązku zatrudniania stażystów. Takie instytucje umożliwiają odbywanie staży oraz praktyk zawodowych przez osoby, które chcą poznać zasady pracy księgowych.

Staż w biurze rachunkowym pozwala zatem nie tylko na zdobycie cennych umiejętności, ale także na poznanie specyfiki pracy w zawodzie księgowego. Aby ubiegać się o taki staż musimy posiadać status osoby bezrobotnej (oznacza to, że konieczna jest rejestracja w Urzędzie Pracy). Zasady dostania się na staż w większości przypadków są podobne, aczkolwiek trzeba też wiedzieć, że coraz częściej organizowane są staże absolwenckie, o przyjęcie na które nie mogą się ubiegać osoby, które nie ukończyły studiów. Ubiegając się o staż w biurze rachunkowym konieczne jest ponadto złożenie podania, które powinno zawierać nie tylko nasze dane. W podaniu o staż warto zawrzeć odpowiednią motywację, która być może sprawi, że to właśnie my zostaniemy przyjęci na praktyki w biurze rachunkowym.

Staż w biurze rachunkowym to jedna z najlepszych form uzyskania cennego doświadczenia w dziedzinie księgowości. Po odbyciu stażu możemy zdecydować się na poszukiwanie pracy w zawodzie księgowego bądź założyć własne biuro księgowe. O przyjęcie na staż w biurze rachunkowym mogą starać się nie tylko absolwenci szkół wyższych, ale także kobiety, które samotnie wychowują co najmniej jedno dziecko do osiemnastego roku życia.

1 komentarz


  1. // Odpowiedz

    Też odbywałem taki staż, oczywiście mnie nie zatrudnili na stałe bo za dużo w firmie zatrudnionych jest pań, ktore powinny się już wnukami zajmować…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *