Scenariusz Dnia Nauczyciela w liceum

Przedstawienie na Święto Edukacji NarodowejZ okazji Święta Edukacji Narodowej w wielu polskich instytucjach oświatowych, przedszkolach oraz szkołach podstawowych, gimnazjalnych czy średnich organizowane są uroczyste gale, akademie i przedstawienia, mówiące o pracy nauczycieli i codziennym życiu uczniów. Również i w tym roku na 14 października warto zrobić pomysłowy spektakl, na przykład w formie humorystycznej.

W przypadku starszych uczniów szkół ponad gimnazjalnych doskonałym pomysłem z pewnością okaże się zrobienie przedstawienia na Dzień Nauczyciela na wesoło, na przykład z elementami kabaretowymi czy satyrycznymi. Do wykonania takiego przedstawienia warto zachęcić wszystkich uczniów szkoły średniej, którzy dzięki przydzielonym im charakterystycznym rolom będą mogli wcielić się na przykład w postaci dyrektora czy poszczególnych pedagogów przedmiotowych, odgrywając wybraną scenkę z życia szkoły.

Zależnie od potrzeb i upodobań, scenariusz przedstawienia na Dzień Nauczyciela w szkole średniej można także urozmaicić różnego rodzaju piosenkami czy żartobliwymi wierszykami o nauczycielach czy niepokornych uczniach. Należy jednak pamiętać, aby taka uroczysta akademia nie była przeprowadzona w zbyt luźnej i swobodnej formie, bowiem Dzień Edukacji Narodowej to przede wszystkim poważne i istotne dla każdego nauczyciela święto, podczas którego powinno się szczególnie docenić jego trudną i ciężką nierzadko pracę z młodzieżą.

W przedstawieniu czy akademii z okazji Święta Edukacji Narodowej nie może również zabraknąć osobistego lub grupowego składania życzeń nauczycielom, w szczególności zaś poszczególnym wychowawcom klas, którym warto w tym dniu podziękować za ich nieocenioną pomoc, wsparcie oraz inspiracje, które nieustannie dają swoim uczniom, zachęcając do wytężonej nauki i poszerzania wiedzy oraz zdobywania nowych umiejętności. W wesołym spektaklu życzenia takie można złożyć na przykład w śmiesznej, rymowanej formie, odnosząc się chociażby do przedmiotów nauczania każdego z pedagogów.

Na zakończenie licealnego przedstawienia z okazji Dnia Nauczyciela będzie też można z powodzeniem wręczyć dyrektorowi i każdemu z pedagogów z osobna drobny, symboliczny upominek, na przykład bukiet kwiatów czy kosz prezentowy ze słodyczami, wyrażający ogromne uznanie i szacunek za wkład wniesiony w rozwój i wychowanie uczniów oraz przygotowanie ich do dalszego, dorosłego życia. W ten sposób z pewnością pomysłowo uświetnimy tę jedną z najważniejszych, szkolnych uroczystości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *