Nauka języka angielskiego przez sen

nauka-przez-senJęzyków obcych można uczyć się na wiele sposobów. Pierwszy, który można nazwać tradycyjnym, to zgłębianie wiedzy w szkolnej ławce. Nie wszyscy jednak przepadają za pracą z nauczycielem. Dla tych, którzy wolą samodzielnie stawać się poliglotami przygotowano opcję numer dwa czyli internetowe kursy językowe. Wśród bogatej oferty znajdziemy między innymi naukę online hiszpańskiego, poznawanie francuskiego w domu, podstawowe włoskie zwroty, niemiecki słówka audio czy rosyjskie słówka, które przydadzą się do matury. Choć może to brzmieć niewiarygodnie, we własnym domu poznać możemy także język migowy online. Wspomniane kursy przygotowywane są przez specjalistów w taki sposób, aby przekazać najważniejsze wiadomości o danym języku, które są konieczne do jego opanowania w stopniu podstawowym.

Wśród wymienionych języków zabrakło tego, który cieszy się największą popularnością, mianowicie angielskiego. Jego znajomość w dzisiejszych czasach staje się sprawą niemal oczywistą. Za niedługo będzie on dla większości tak naturalny jak ojczysta mowa. Nie ma się co dziwić, skoro angielski dla najmłodszych to oferta praktycznie wszystkich szkół. Oczywiście możemy pomagać stać się naszemu dziecku poliglotą także samodzielnie. Jeśli nie wiemy jak to zrobić, wystarczy sięgnąć po gotowe materiały dostępne w internecie. Znaleźć tam możemy także coś nietuzinkowego dla siebie, mianowicie aplikacje do nauki angielskiego. Pozwolą pogłębić naszą wiedzę w sposób nie tylko nietuzinkowy, ale także szybki.

Nauka języków przez internet z pewnością pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Niektórym jednak to nie wystarcza. Chcieliby zgłębiać tajniki na przykład języka angielskiego wtedy gdy ciało odpoczywa, czyli podczas snu. Czy jest to w ogóle możliwe?

Metodę nauki przez sen, czyli hipnopedii, rozpowszechniono w okresie „zimnej wojny“. Opiera się ona na założeniu, że w początkowej fazie snu mózg ludzki jest w stanie odbierać sygnały i magazynować werbalne informacje, które z kolei w ciągu dnia mogą być przedmiotem ponownego uczenia i szybszego utrwalania. Nauka odbywa się podczas tzw. płytkiego snu, czyli w czasie pomiędzy zaśnięciem a zapadnięciem w głęboki sen. Najprościej mówiąc przyswajanie wiedzy następuje poprzez analogowe lub cyfrowe odtwarzanie podczas snu nagranych lekcji, ćwiczeń czy wykładów. Aby sprawdzić na własnej skórze tą metodę poprośmy kogoś, aby włączył nam nagrany materiał kiedy już zaśniemy. Czy rano obudzimy się wzbogaceni o wiedzę? Przekonajcie się sami! Niestety naukowych dowodów na skuteczność tej metody nie ma do dzisiaj.

Aby sprawdzić w jakim stopniu opanowaliśmy obcy język najlepiej rzucić się na głęboką wodę i spróbować się porozumieć jedynie jego pomocy. Idealną okazją ku temu są warsztaty językowe w Anglii. Zakwaterowanie u angielskich rodzin pozwoli sprawdzić nowo nabyte umiejętności podczas codziennych, z pozoru prozaicznych sytuacji. Będzie to prawdziwy test tego, czy umiemy nie tylko mówić, ale także myśleć po angielsku. Wyjazd jednak wiąże się z kosztami. Jeśli nie masz pieniędzy możesz po raz kolejny wykorzystać internet i nawiązać kontakt z rodowitym Anglikiem, dzięki któremu podszlifujesz swój język.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *