Czy warto iść do liceum o profilu policyjnym?

Rekrutacja do służb mundurowychW ostatnich latach coraz więcej osób zdecydowało się na podjęcie nauki w profilowanych liceach policyjnych lub szkołach wojskowych. Czy jednakże, biorąc pod uwagę późniejsze możliwości zatrudnienia w służbach mundurowych, szkoła policyjna będzie trafnym wyborem młodego absolwenta gimnazjum?

Uczniowie szkół średnich w klasach o profilu policyjnym w toku swojej nauki mają zostać przygotowani do podjęcia czynnej służby w szeregach służb mundurowych. Zdobyta przez nich ogólna wiedza teoretyczna pomoże również dobrze zdać egzaminy wstępne dla kandydatów do policji, zaś dzięki zwiększonej liczbie zajęć z wychowania fizycznego, przyszli rekruci osiągną zdecydowanie lepsze wyniki na testach sprawnościowych, co w znacznej mierze przesądza o przyjęciu ich na szkolenia i kursy policyjne.

Jednakże nauka w liceum policyjnym to nie tylko zdobywanie wiedzy teoretycznej. Uczniowie przyswajają tu sobie bowiem zarówno wiadomości z zakresu bezpieczeństwa publicznego, wiedzy o społeczeństwie i przysposobienia obronnego, mają jednakże również zapewniony udział w wielu ciekawych zajęciach praktycznych. Bez wątpienia najpopularniejszymi z nich są ćwiczenia na strzelnicy czy też lekcje w terenie, dotyczące zagadnień ruchu drogowego.

Po ukończeniu szkoły średniej o profilu policyjnym można będzie starać się o wstąpienie do policji, jednakże najpierw należy pozytywnie zdać testy sprawnościowe i teoretyczne. Z pewnością egzaminy okażą się dla kandydata łatwiejsze, jeśli wcześniej miał on styczność z zagadnieniami, które testy obejmują. Również poprzez większą ilość zajęć z wychowania fizycznego, testy sprawnościowe bez wątpienia pójdą lepiej absolwentom szkół policyjnych.

Po dostaniu się do szkoły policyjnej i odbyciu wszelkich niezbędnych kursów przygotowujących do czynnej służby mundurowej, rekruci zostaną wykwalifikowanymi funkcjonariuszami, którzy następnie mogą wybrać pracę w odpowiadających im wydziałach. Warto przy tym zaznaczyć, iż wysokość wynagrodzenia w policji rośnie wraz z długością czasu pracy oraz z wykształceniem policjanta. Pracownicy wykwalifikowani oraz zajmujący wysokie szczeble w hierarchii mogą zarabiać obecnie nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

Widać zatem wyraźnie, iż wybór liceum policyjnego po ukończeniu gimnazjum może okazać się ciekawym rozwiązaniem, a co więcej niezwykle praktycznym i zapewniającym dobre zatrudnienie w przyszłości. Zachęcamy więc gimnazjalistów do zainteresowania się ofertą edukacyjną szkół średnich, posiadających profil policyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *