Co zdawać na maturze, żeby pójść na studia menedżerskie?


Kierunki studiów managerskichJednymi z najbardziej obleganych kierunków studiów są obecnie studia menedżerskie i ekonomiczne oraz zarządzanie i marketing.
Średnio na jedno miejsce na najlepszych uczelniach w kraju przypada nawet do  kilkudziesięciu kandydatów. Jak zatem można się na nie dostać?

Niezwykle popularne dziś studia managerskie to propozycja dla ambitnych i pragnących odnieść sukces uczniów, którzy wykażą się odpowiednimi predyspozycjami i wiedzą z wielu dziedzin. Aby jednak rozpocząć studia na kierunkach menedżerskich wato wiedzieć, jakie przedmioty zdawać na maturze.

Studia managerskie to nauka interdyscyplinarna, obejmująca przede wszystkim podstawy prawa, ekonomii, administracji i zarządzania. Podczas zajęć studenci zapoznają się również z psychologią biznesu oraz uczestniczą w praktycznych warsztatach i konferencjach, dotyczących przygotowywania prowadzenia własnej działalności gospodarczej, finansowania projektów unijnych lub publicznego wygłaszania przemówień i organizacji wystąpień.

Z tego też powodu podczas rekrutacji na większość tego tupu kierunków studiów menedżerskich wymaga się od kandydata zdawania na maturze przedmiotów takich jak matematyka, przedsiębiorczość lub wiedza o społeczeństwie. Jednakże wiele uczelni wyższych proponuje absolwentom szkół średnich skorzystanie z oferty edukacyjnej, dotyczącej zarządzania w konkretnych dziedzinach lub branżach, kształcących profesjonalnych managerów.

Zdając na maturze WOS, historię, język angielski lub inny język obcy oraz uzyskując dobry wynik z pisemnego egzaminu z języka polskiego z powodzeniem dostać się można również na podobne kierunki. W toku nauki na przykład na studiach z komunikacji społecznej studenci, podobnie jak na zarządzaniu lub ekonomii menedżerskiej zdobędą wiedzę z zakresu zarządzania, bankowości, komunikacji interpersonalnej i psychologii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *