Certyfikat TOEFL

toeflZnajomość języka angielskiego, jeśli potwierdzona jest odpowiednim certyfikatem, może otworzyć nam drogę do zagranicznej kariery zawodowej lub studiów na renomowanych, światowych uczelniach. Jednak nie wszystkie kursy językowe są respektowane przez wszystkie uczelnie zagraniczne. Największym zaufaniem i prestiżem cieszy się egzamin TOEFL. Posiadacz certyfikatu TOEFL może bez problemu studiować na większości uczelni, w których język angielski jest językiem wykładowym, starać się o pracę w firmach i instytucjach rządowych poza granicami kraju, a także uczestniczyć w wielu programach stypendialnych.

Egzamin TOEFL przybiera nowe postacie. Dzięki iBT TOEFL, czyli komputerowej wersji egzaminu, każdego roku można organizować nawet 40 sesji egzaminacyjnych, w której biorą udział tysiące kandydatów. Rejestracja na egzamin odbywa się drogą telefoniczną, przez e-mail lub za pomocą Internetu. Droga internetowa jest najszybszą i najłatwiejszą formą rejestracji na egzamin TOEFL. Terminy sesji znaleźć można na stronach internetowych ETS Europe, organizacji, która, na światową skalę, zajmuje się badaniem sprawności posługiwania się językami obcymi w różnych krajach, a także redaguje egzaminy językowe.

Organizacja ta, by ułatwić przygotowanie do egzaminu TOEFL, a szczególnie wersji iBT TOEFL, uruchomiła TOP, czyli TOEFL Practice Online. TOP, to oficjalny tekst, którego forma, jest identyczna z formą egzaminu TOEFL. Każdy, kto zastanawia się jak może dobrze przygotować się do egzaminu TOEFL, może skorzystać właśnie z TOP. Forma tego egzaminu pozwala nie tylko na dobre przygotowanie się, ale także na sprawdzenie stanu swojej wiedzy, na dokładne zapoznanie się z pytaniami i odpowiedziami. Warto jest dobrze przygotować się do egzaminu TOEFL.

Certyfikat TOEFL ważny jest przez dwa lata od wydania i zawiera liczbę punktów zdobytych na egzaminie. Maksymalnie można uzyskać ich 120. Im więcej punktów uda nam się zdobyć, tym mamy większe szanse na rozpoczęcie nauki na prestiżowej uczelni, wzięcia udziału w badaniach naukowych, czy pracę w dobrej, zagranicznej firmie. Egzamin TOEFL, jako najbardziej prestiżowy ze wszystkich egzaminów, nie jest najtańszą inwestycją, która jednak z czasem procentuje i przynosi nam ogromne korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *